НАБУ допомогло викрити схему незаконного перетину кордону військовозобов’язаними

Детективи Національного бюро спільно зі слідчими Одеського районного управління поліції № 2 та співробітниками ГВВБ «Південь» Державної прикордонної служби України викрили схему з незаконного перетину україно-молдовського кордону військовозобов'язаними громадянами України. 10 червня 2022 року задіяному у ній громадянину Молдови повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

В ході перевірки Національним бюро інформації про можливе надання неправомірної вигоди службовим особам міжнародних організацій детективи виявили схему протиправного переміщення через державний кордон військовозобов’язаних чоловіків-громадян України.

За 3 тис. дол. США організатори схеми пропонували переміщення через державний кордон начебто за документами Організації Об’єднаних Націй на автівці з дипломатичними номерами. Фактично ж, як встановили детективи НАБУ, організатори транскордонного трансферу здійснювали переміщення за підробленими паспортами громадян Молдови автомобілями з молдавською реєстрацією з можливістю незаконного виїзду на територію Молдови на транзитній ділянці траси «Одеса-Рені».

Під час одного з таких вояжів автівку, якою керував громадянин Молдови, і в якій перебував громадянин України, зупинено прикордонниками та детективами НАБУ.

За виявленими фактами підслідність у цьому кримінальному провадженні визначили за слідчими Національної поліції.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.