Співробітнику ДБР повідомили про підозру

11 листопада 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру старшому слідчому Територіального управління Державного бюро розслідування, розташованого у Миколаєві. Дії особи кваліфіковані за ч.2 ст. 364 КК України.

Слідство встановило, що у березні 2022 року на одному з пунктів пропуску в Одеській області виявили у громадянина 716 тис. дол. США, які той намагався незаконно перевезти до ЄС, приховуючи цей факт від митників.

Під час складання працівниками митниці протоколу про порушення правил, що передбачає безальтернативне вилучення грошових коштів, до пункту пропуску прибув старший слідчий ДБР. Він втрутився в процес та без жодних законних підстав вилучив 716 тис. дол. США. Згодом підозрюваний посадовець незаконно повернув громадянину вилучені гроші, які були предметом справи про адмінправопорушення та перебували у розпорядженні митних органів.

Наприкінці липня суд визнав громадянина винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, та наклав штраф у майже 21 млн грн з конфіскацією в дохід держави вилучених 716 тис. дол. США. Згодом це рішення підтвердила і апеляція.

Однак виконати судове рішення про звернення в дохід 716 тис. дол. стало неможливим, оскільки вилучені гроші вже повернули громадянину.

Розслідування зазначених фактів детективи Національного бюро розпочали за власними напрацюваннями.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.