Справа будівлі заводу «Краян»: матеріали відкрито
Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили Одеському міському голові, а також ще семи особам про завершення досудового розслідування стосовно них за фактом заволодіння коштами під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян». 30 травня 2018 року підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. По завершенню ознайомлення з доказовою базою буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.
У вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах вчинене за попередньою змовою групою осіб») підозрюються:
- Одеський міський голова;
- заступник одеського міського голови;
- голова постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради;
- директор департаменту комунальної власності Одеської міськради;
- заступник директора департаменту комунальної власності Одеської міськради;
- директор приватної компанії-продавця будівлі;
- представник компанії продавця будівлі;
- оцінщик.
Крім того, директор приватної компанії-продавця будівлі підозрюється ще у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.205 та ч.2 ст.15, ч.3 ст.209 КК України (йдеться про фіктивне підприємництво та замах на легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом).
Як встановило слідство, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 185 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти ймовірно планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області
Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на 185 млн грн, сплачених із місцевого бюджету Одеси. Відтоді постійно вчиняються спроби скасувати арешт коштів, у тому числі через раптове зменшення ціни договору до 90 млн грн в січні 2018 року.
Нагадуємо, що про підозру у вчиненні злочину згаданим особам повідомлено 13 лютого 2018 року. При цьому чотирьом із них (посадовцям Одеської міськради) — у порядку, визначеному ст. 135, 278 Кримінального процесуального кодексу України, оскільки на той момент їхнє місцезнаходження було невідоме.
День потому в міжнародному аеропорту Бориспіль Одеського міського голову та його заступника затримано («Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем»).
Детальна схема злочину: https://nabu.gov.ua/infographics/shema-zavolodinnya-koshtami-odeskogo-miskogo-byudzhetu-pid-chas-prodazhu-bupel-vat-hk
З огляду на значний суспільний резонанс, НАБУ та САП публікують відео з детальним описом схеми злочину з заволодіння коштами територіальної громади міста Одеси.
Фото: Delo.ua
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.