Засідання антикорупційного донорського комітету

15 жовтня відбулось чергове засідання антикорупційного донорського комітету. Вже стало звичною практикою запрошувати на засідання Комітету представників головних стейкхолдерів, відповідальних за реалізацію антикорупційної реформи. Цього разу головну презентацію на засіданні зробив перший заступник Директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава, повідомляє Національна рада реформ.

Пан Углава продемонстрував чудово підготовлену презентацію та поінформував донорську спільноту про досягнуті результати з формування штату Бюро та навчання детективів, представив плани Бюро щодо формування матеріально-технічної бази, забезпечення регулярного та комплексного навчання персоналу, організації внутрішніх управлінських процесів.

Зокрема, на сьогоднішній день із 502 співробітників, яких заплановано набрати до кінця цього року, вже прийнято в штат 187, 69 з яких детективи, а 39 – працівники департаменту спеціальних операцій.

Перший тренінговий цикл показав, що набагато більш ефективним буде навчальний курс, побудований на практичних кейсах та симуляції розслідувань. Відповідні зміни будуть впроваджені найближчим часом, для чого в Бюро планують створити спеціальні кімнати для симуляції.

Також дуже цікавою ініціативою в планах Бюро є створення так званого “Відкритого офісу” (Open Office), який має стати візитівкою Бюро та місцем першого контакту та подальших комунікацій із суспільством. Такий офіс буде відповідати сучасним світовим стандартам та забезпечуватиме прозорість та відкритість діяльності Бюро.

Амбітні плани Бюро з виходу на рівень відповідності кращим світовим практикам поки що не мають належного рівня фінансування – кошти, що закладаються в бюджет наступного року, покриють лише третину запланованих витрат. Отже, якщо країна хоче мати функціонуюче антикорупційне бюро, яке буде забезпечувати ефективне розслідування корупційних правопорушень та належне покарання високопосадовців-корупціонерів, а головне – буде незалежним, необхідно знаходити додаткові джерела фінансування.

Скоординована донорська допомога в цій ситуації є вкрай важливою. Присутні на засіданні представники донорських організацій засвідчили свій інтерес та готовність підтримувати Бюро. Але водночас вони також очікують від керівництва України відповідних кроків та виконання взятих на себе зобов’язань із забезпечення діяльності НАБ.