Заволодіння землею у столиці: справу скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння земельними ділянками у м. Києві. 15 травня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили обвинувальний акт до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Перед цим підозрювані — депутат Київської міської ради та його родич-спільник, а також їхні адвокати впродовж двох місяців ознайомлюватися з матеріалами кримінального провадження.

За даними слідства, у 2016 році депутат Київради та одночасно секретар комісії Київради з питань земельних відносин, маючи доступ до інформації про наявність у столиці земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, організував схему заволодіння трьома такими ділянками. На думку детективів НАБУ, роль пособника у корупційній схемі виконував родич депутата.

Депутат Київської міської ради, секретар земельної комісії, підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.3 та ч.4 ст.358 («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів»), ч.2 ст.209 («Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом»), ст.366-1 («Декларування недостовірної інформації») Кримінального кодексу України. Його родич — у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч.5 ст. 191, ч.2 ст. 209.

Детальна схема злочину — за посиланням: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/38992763920/in/datetaken/

Розсекречені фрагменти аудіозаписів, отриманих під час слідчий дій — за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=tT20gAQlv4c

Нагадуємо, розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року. 13 вересня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали депутата Київради — екс-секретаря Комісії з питань земельних відносин та його ймовірного спільника за підозрою у привласненні землі в столиці. Того ж дня останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.5 ст.27, ч.2 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.