Заволодіння майже 17 млн грн на махінаціях з добривами: троє підозрюваних

У заволодінні 16,7 млн грн держпідприємства, що перебуває у віданні Національної академії аграрних наук України, 9 травня 2023 року НАБУ і САП за оперативного супроводу Управління СБУ у Кіровоградській області повідомили про підозру трьом особам.

Серед підозрюваних*:

  • в.о. директора держпідприємства — ч. 5 ст. 191 КК України;
  • керуючий Центрального відділку цього ж ДП — ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України;
  • керівник ТОВ — ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Двох осіб, керівника ТОВ і керуючого відділку, затримали в порядку ст. 208 КПК України. В.о. директора ДП про підозру повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, оскільки її місцеперебування не встановлене.

За даними слідства, восени 2021 року службовці держпідприємства уклали договори з пов’язаними із ними ТОВ на постачання органічних добрив, а також надання послуг з їх внесення на поля. Як виявилось, біодобрива закупили «на папері», держпідприємству їх і не планували поставляти. Після підробки актів виконаних робіт про нібито обробку полів добривами, держпідприємство оплатило товари й послуги. Учасники злочину отримані від ДП кошти у розмірі 16,7 млн грн розподілили між собою, перевівши їх у готівку.   

*посади вказані на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.