Заволодіння понад 28,5 млн та легалізація понад 17,9 млн грн: розслідування у справі ДП «ДГ Ставидлянське» завершено

14 липня НАБУ і САП також змінили підозри двом раніше викритим особам та вручили п'яту підозру у справі – приватному підприємцю, задіяному у легалізації коштів. 

Серед підозрюваних:

  • заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру «Торговий дім Національної академії аграрних наук України» (НІАЦ «ТД НААН») - організатор злочину — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209  КК України;
  • директор ДП «ДГ Ставидлянське» — ч. 5 ст. 191 КК;
  • головний бухгалтер ДП «ДГ Ставидлянське» — ч. 5 ст. 191 КК України;
  • директор ТОВ — ч. 2 ст. 27,  ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209  КК України.
  • приватний підприємець — ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 209 КК України.

За даними слідства, протягом 2021 року службовці ДП «ДГ Ставидлянське» уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику пов’язаній із ними ТОВ. Сільськогосподарську продукцію реалізували вдвічі дешевше за ринкову вартість, що призвело до заподіяння понад 28,5 млн грн збитків держпідприємству.

Частину коштів, отриманих внаслідок злочину було легалізовано шляхом надання безвідсоткових поворотних фінансових допомог та  імітації придбання товарів без реального здійснення господарських операцій. Усього легалізовано 17, 9 млн грн

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали у вересні 2022 року за матеріалами Управління СБУ у Кіровоградській області, а 28 березня 2023 року повідомили чотирьом особам про підозру.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.