А.Ситник: Спеціалізований суд сприятиме боротьбі з корупцією

26.06.2016 12:07
Боротися з корупцією надалі без антикорупційного суду буде досить важко. Таку думку в ефірі «5» каналу висловив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. 
Він зазначив, що ще кілька місяців тому мав сподівання на те, що Україна зможе обійтися без спеціалізованого суду. Проте зараз, коли перші провадження НАБУ розглядаються у суді, думка А.Ситника змінилася.
 
Директор Бюро розповів, як в одного з фігурантів кримінального провадження за фактом розкрадання газу у рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування» лише в одній банківській скриньці було знайдено 500 тис. доларів США, отриманих злочинним шляхом. 
«Проте суд першої інстанції, якому був відомий цей факт, обираючи для підозрюваного запобіжний захід, передбачив альтернативу арешту у вигляді застави, що є значно меншою цієї суми. Саме такі рішення говорять на користь концепції створення антикорупційних судів, які матимуть гарантії незалежності і, відповідно, прийматимуть рішення, які ґрунтуватимуться на положеннях законодавства», – переконаний А.Ситник.
 
Він нагадав, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржили розмір застави для згаданого фігуранта. І знову вже Апеляційний суд, маючи можливість розглянути апеляції прокурорів і поставити крапку у даному питанні, переніс засідання на той день, на який заплановано засідання профільного комітету парламенту щодо розгляду подання про зняття недоторканності з депутата О.Онищенка. 
«Мабуть, судді хочуть зорієнтуватися, на чию сторону стати: на сторону закону, чи тих, хто починає активно розкручувати ідею, що НАБУ виконує чиєсь політичне замовлення», – зауважив директор Бюро.
 
На його думку, коли суди приймають несправедливі рішення, у них є виключно одна мета: забезпечити звільнення підозрюваних і перешкоджати слідству. А тому надалі без антикорупційного суду боротися з корупцією буде важко.
 
Фото: 5.ua