Махінації при закупівлях «Укрзалізницею» ПЛР-тестів: 6 підозрюваних

13.06.2022 10:30

10 червня 2022 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили шістьом особам про підозру у замаху на заволодіння 4,94 млн грн при закупівлі для потреб працівників залізниці послуг з ПЛР-тестування на COVID-19. Дїї підозрюваних кваліфіковані за ч.3 ст.15 ч.5. ст.191 КК України.

Йдеться про*:

  • трьох посадових осіб АТ «Укрзалізниця»;
  • директора та заступника директора приватного підприємства;
  • представника приватного бізнесу у сфері надання медичних послуг.

Трьом особам – посадовцю «Укрзалізниці», представника приватного бізнесу і директора приватно підприємства – про підозру повідомили заочно.

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

Детальніше про справи щодо корупції в УЗ: https://cutt.ly/vHwnsbc

* посади вказані на момент вчинення злочину

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото ukrinform.ua