НАБУ і САП повернули «Охматдиту» унікальне обладнання для лікування онкохворих дітей

09.10.2017 14:39

Детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повернули Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» унікальне радіологічне обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей. Попри те, що обладнання є речовим доказом у кримінальному провадженні, слідчі дозволили його використання до завершення розслідування. Наразі техніка вже знаходиться у новозбудованому корпусі НДСЛ «Охматдит».

Зазначене обладнання — а саме трьохмодульну систему AnyScan ОФФЕКТ/КТ/ПЕТ – придбано за кошти державного бюджету ще у 2012 році, однак до «Охматдиту» воно так і не надійшло. 5 жовтня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП віднайшли і вилучили медичну апаратуру в ході обшуку. Слідчі дії відбувалися у кримінальному провадженні за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу «Охматдиту» у 2011-2012 роках. За версією слідства, тоді державне підприємство «Укрмедпроектбуд» (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит») придбало техніку коштом державного бюджету в приватного підприємства ТОВ за завищеною ціною, переплативши за неї понад 23 млн грн, тоді як її ринкова вартість на той момент складала близько 12 млн грн.

Після поставки в Україну у 2013 році виявилося, що компанія-постачальник, всупереч договору, не одержала ліцензію на встановлення обладнання, через це ДП було змушено передати його фірмі-постачальнику на зберігання, яка без погодження з власником обладнання, передала його іншому приватному підприємству. Численні звернення ДП «Укрмедпроектбуд»  до фірми-постачальника з вимогою повернути обладнання, а також судові позови не дали результатів.

Детективи НАБУ розпочали розслідування у даному кримінальному провадженні у вересні 2017 року після одержання матеріалів з Національної поліції. Відповідна постанова про закріплення підслідності за НАБУ була винесена Генеральним прокурором у серпні 2017 року.  Вже менше ніж за місяць детективам НАБУ і прокурорам САП вдалося встановили точне місцезнаходження радіологічного обладнання. Вилучену на підставі рішення суду техніку передали на відповідальне зберігання ДП «Укрмедпроектбуд».

З огляду на унікальність обладнання та його важливість для лікування онкохворих дітей, НАБУ і САП надали дозвіл на користування ним. Наразі Міністерство охорони здоров’я України вживає необхідних заходів для  залучення ліцензіатів, які мають право встановлювати дане обладнання, з метою його монтажу та подальшого введення в експлуатацію.