НАБУ закликає парламент дозволити затримання та арешт нардепів, причетних до "бурштинової схеми"
Національне антикорупційне бюро України закликає Верховну Раду підтримати подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт "героїв", так званої, "бурштинової справи" — народних депутатів Борислава Розенблата та Максима Полякова.
Нагадуємо, детективи НАБУ у співпраці з Федеральним бюро розслідувань через спецагента під прикриттям зафіксували, як вказані народні депутати через наближених осіб протягом декількох місяців отримували від представника іноземної компанії "заохочення" на суму близько 300 тис. дол. США. Ці кошти використано для лобіювання змін до законодавства, здійснення впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, суду та прокуратури з метою безперешкодного ухвалення рішень на користь зазначеної іноземної компанії у питаннях, пов'язаних із видобутком бурштину на території України.
З огляду на масштаб викритих зловживань та суспільний резонанс «бурштинової справи», НАБУ наполягає на тому, аби Верховна Рада не лише дозволила кримінальне переслідування Борислава Розенблата та Максима Полякова, а й надала згоду на їхнє затримання та арешт.
Більше деталей про ключові події розслідування однієї з найбільш резонансних корупційних справ в історії України у фільмі, статті та інтерактивному тайм-лайні.
19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 7 осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. 6 липня Комітет з питань регламенту ВР не підтримав подання на зняття недоторканності, затримання і арешт нардепа Максима Полякова. При цьому розгляд подань щодо другого героя тієї ж самої «бурштинової справи» - Борислава Розенблата 7 липня завершився на користь слідства. Цікаво, що подання відносно Полякова та Розенблата були підготовлені на підставі тих самих матеріалів та доказів.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.