Начальника адміністрації Бердянського морського порту підозрюють у завданні 2,5 млн грн збитків

19.02.2020 15:40
19 лютого 2020 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили начальнику адміністрації Бердянського морського порту (входить до складу Адміністрації морських портів України) про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України), наслідком чого стало завдання 2,49 млн грн збитків ДП. Посадовця затримано. Також затримано ще трьох осіб, причетних до вчинення злочину,  – вирішується питання про повідомлення їм про підозру. 
 
Зокрема, йдеться про:
  • заступника начальника Бердянської філії ДП АМПУ;
  • інженера Бердянської філії ДП АМПУ;
  • екскерівника комерційної компанії.
 
Як встановило слідство, зазначені особи впродовж 2018 – початку 2019 рр. організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично непоставлене обладнання. В результаті, інтересам держави завдано збитків на 2,49 млн грн, що підтверджено висновком судової економічної експертизи.
 
Розслідування цих фактів НАБУ та САП здійснюють з лютого 2019 року. 
 
Детальніше про розслідування фактів корупції, пов'язаних з «АМПУ»: https://nabu.gov.ua/novyny/sprava-ampu
 
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.