Незаконні виплати премій ексдиректору ДП «Оператор ринку»: справу скеровано до суду

27.07.2022 13:40

27 липня 2022 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього директора державного підприємства «Оператор ринку» у заволодінні 2,15 млн грн коштів ДП.

Слідство встановило, що впродовж 2019-2020 рр. посадовець, зловживаючи службовим становищем, незаконно заволодів коштами державного підприємства через видання наказів про виплату йому заохочувальних виплат загалом на 2,15 млн грн. Наприкинці 2021 року йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 5 ст. 191 КК України.

Зібраних матеріалів під час розслідування кримінального провадження достатньо для початку процесу відшкодування збитків, завданих ДП «Оператор ринку» діями його екскерівництва.  Для цього держпідприємство може подати цивільний позов. Національне бюро неодноразово звертало увагу ДП на необхідність такого кроку, а також зверталося до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з цього питання. Однак, позов й досі не подали, що суперечить інтересам держави, яка втрачає можливість своєчасного відшкодування завданої майнової шкоди.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.