Примітивних корупційних схем в Україні немає – Г. Углава

05.01.2016 12:14
На сьогодні Національне антикорупційне бюро України розслідує понад 20 кримінальних проваджень, 95% із них – це справи 2014-2015 років. Усі вони спрямовані максимально виявляти корупційні схеми. Про це в інтерв’ю «Главком» розповів перший заступник директора Бюро Гізо Углава.
 
Він зазначив, що з появою офшорів корупція в Україні стала транснаціональною. 
«Час хабарів у конвертах вже минув, тому що в корупційних схемах України беруть участь іноземні офшорні компанії», - розповів Г. Углава.
 
І хоча, за його словами, розслідування кримінальних справ за фактами надання хабарів готівкою залишається для Бюро у пріоритеті, більш важливо – розкривати великі схеми, в яких задіяні компанії і банки інших країн, де відбувається легалізація ресурсів із України.
«Тільки після розслідування корупційних схем буде можливо ставити питання про повернення активів», - вважає Г.Углава.
 
На запитання журналістів про те, чи можна виділити універсальну для України корупційну схему, перший заступник директора Бюро відповів: «Примітивних схем в Україні немає. Застосовуються бездоганні механізми із залученням високопрофесійних юристів».
 
Оскільки розслідувати такі справи складно, НАБУ залучає міжнародних експертів, які навчають детективів та аналітиків Бюро виявляти великі корупційні схеми.