Розгляд апеляції щодо застави учасникам "газової схеми" перенесено на 29 червня

24.06.2016 17:23

Апеляційний суд м.Києва переніс на 29 червня розгляд апеляції прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо розмірів застав, призначених раніше імовірним ключовим фігурантам «газової схеми». Дані особи підозрюються у причетності до корупційної схеми з розкрадання газу внаслідок спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування» (ст.191 та ст.255 КК України), а також у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом (ст.209 КК України).

Судовий розгляд скарги щодо застави одному підозрюваному перенесено через відсутність одного з чотирьох адвокатів, які захищають підозрюваного. На думку сторони захисту, це обмежує право підсудного на повноцінний захист.

Підставою для прийняття рішення про перенесення слухання справи щодо застави іншому став поганий стан здоров’я підозрюваного, через що він не може виступати у суді. Однак сторона захисту не надала жодних медичних довідок, які б підтверджували діагностування важкого захворювання.

За словами заступника керівника САП Володимира Кривенка, обидва підозрювані відігравали ключові ролі у корупційній схемі з розкрадання газу, а тому прокуратура наполягає на тому, щоб застави, винесені їм, були співмірними зі збитками, яких зазнала держава внаслідок діяльності даних осіб. Для одного підозрюваного антикорупційні прокурори вимагають призначення запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із визначенням застави у розмірі 1 млрд. 613 млн. 225 тис. грн, для іншого – тримання під вартою строком на 60 днів із визначенням застави у 250 млн. грн.

Наступний судовий розгляд скарги САП щодо розміру застави розпочнеться о 10:00. Засідання є відкритими для ЗМІ.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, 22 червня ймовірних фігурантів «газової схеми» було затримано на виході із Лук’янівського слідчого ізолятора одразу після звільнення під заставу. 23 червня їм було повідомлено про підозру за 209 статтею Кримінального кодексу України («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).