Справа розкрадання морського торговельного флоту України: матеріали відкрито
25 липня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили колишньому президенту ПрАТ «Сі Трайдент» та екс-директору судновласної компанії про завершення досудового розслідування за фактом відчуження за заниженими цінами морських торговельних суден, які належали Міністерству інфраструктури України. Цим особам та їхнім захисникам відкрито матеріали справи для ознайомлення. Після завершення цього процесу буде складений обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.
За даними слідства, екс-президент ПрАТ СК «Сі Трайдент» (100% акцій належать державі) спільно з колишнім директором компанії «Zealand Holdings Inc.» та іншими службовими особами Міністерства інфраструктури України із порушенням вимог Законів України «Про холдингові компанії в Україні», «Про управління об’єктами державної власності», використовуючи довіреність Мінінфраструктури України, впродовж 2012 року продали за заниженими цінами морські торговельні судна «African Lark», «Etna», «Elbrus» та «Everest», передані Міністерством транспорту України як внесок до статутного фонду АСХК «Сі Трайдент».
Відповідно до висновків експертизи, через зазначені дії державі заподіяно збитків на загальну суму понад 219 млн грн.
Досудове розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року після передачі відповідних матеріалів із Генеральної прокуратури України.
У січні 2018 року екс-посадовцям «Сі Трайдент» та судновласної компанії повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.