Справу щодо завдання збитків ДП «Укркосмос» скеровано до суду

26.09.2019 12:42

Розслідування факту завдання 8,245 млн дол. США збитків ДП «Укркосмос» закінчено. 26 вересня 2019 року обвинувальний акт стосовно двох осіб скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду справи по суті.

У вчиненні злочину обвинувачують:

  •  колишнього директора ДП «Укркосмос» (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України);
  •  колишнього позаштатного радника генерального директора Національного космічного агентства України (ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України).

Як становило слідство, вказані особи упродовж 2011-2017 років організували схему, за якою якою вивели за кордон та легалізували 8,245 млн дол. США із кредиту у розмірі 292,4 млн дол. США, наданого Канадським експортним агентством під гарантії уряду України  для виготовлення та запуску першого українського геостаціонарного телекомунікаційного супутника.

Через дії обвинувачених зірвано запуск супутника «Либідь» як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України. Водночас, уряд змушений сплачувати за кредитом, наданим держпідприємству. Наразі ці витрати уряду вже становлять близько 6 млрд грн.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з серпня 2016 року.

У грудні 2018 року повідомили про підозру колишньому позаштатному раднику гендиректора Національного космічного агентства України та його довіреній особі, у січні 2019 року — колишньому керівнику ДП «Укркосмос».

13 лютого 2019 року НАБУ та САП повідомили підозрюваним про завершення досудового розслідування та відкрили стороні захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Публікації на тему: https://nabu.gov.ua/tags/ukrkosmos

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.