Справу щодо заволодіння 9,8 га особливо цінних земель Інституту ім. Таїрова скеровано до суду

30.03.2020 17:45

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП закінчили розслідування факту заволодіння понад 9,8 га особливо цінних земель Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова Національної академії аграрних наук України (НААН). 30 березня 2020 року обвинувальний акт стосовно сімох обвинувачених, чиї дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання службовим становищем»), скеровано до суду.
Серед обвинувачених:
• директор Інституту ім. Таїрова
• заступник директора Інституту ім. Таїрова по виробництву
• ексначальник відділу Держкомзему в Овідіопольському районі Одеської області
• ексдиректор дослідного господарства «Таїровське»
• ексголова Овідіопольської районної державної адміністрації
• експерший заступник голови Овідіопольської РДА
• ексголовний спеціаліст юридичного відділу апарату Овідіопольської РДА.

За даними слідства, упродовж 2007-2010 років посадові особи Інституту ім.Таїрова, Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області та районного відділу Держкомзему організували ухвалення низки рішень, які призвели до протиправного відчуження з державної власності особливо цінних земель Інституту ім.Таїрова (смт Таїрове Одеська обл.). У результаті 143 земельні ділянки загальною площею більш ніж 9,8 га перейшли у власність приватних осіб, у тому числі самих підозрюваних.

Висновками судових експертиз встановлено, що розмір завданої державним інтересам шкоди сягає 20,9 млн грн.

Слідство у кримінальному провадженні за вказаними фактами з червня 2016 року здійснювали слідчі СУ ГУ НП в Одеській області. В травні 2019 року підслідність у справі визначили за детективами Національного бюро, які в ході розслідування зібрали докази причетності до вчинення злочину ще двох осіб – на додачу до вже п’яти встановлених - голови Овідіопільскої РДА та його першого заступника, яким у січні 2020 року повідомили про підозру.

Наприкінці січня 2020 розслідування завершили – стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення

В історії розслідувань НАБУ це — другий епізод масштабної корупції на землях НААН. Справу за обвинуваченням дев’яти осіб у заволодінні 15 га (138 ділянок) особливо цінних земель НААН у передмісті Києва у грудні 2019 року скеровано до ВАКС. Разом із тим, розслідування щодо участі у цьому злочині ще п’ятьох осіб триває. Деталі справи — у мультимедійній статті.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: pravda.com