Відсутність форми онлайн-декларації гальмує антикорупційну реформу – А. Ситник

16.01.2016 18:51

Завершення формування Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та затвердження електронного декларування дозволить Національному антикорупційному бюро ефективно працювати, не втрачаючи час, відведений на реалізацію антикорупційної реформи. У цьому переконаний директор Бюро Артем Ситник.

В ефірі радіо «Вести» він закликав законодавців та урядовців докласти усіх зусиль для швидкого вирішення цього питання.

«Наразі існує великий ризик для подальшого розгортання антикорупційної реформи та ефективної роботи Національного антикорупційного бюро. Він полягає у тому, що досі не завершено процес формування Національного агентства з питань запобігання корупції і, відповідно, не затверджено онлайн форму Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за рік», - розповів А.Ситник.

За його словами, якщо онлайн-форма декларації не буде затверджена і НАЗК не запрацює до 1 квітня 2016 року, то декларації, подані чиновниками, можна буде аналізувати лише на предмет адміністративної відповідальності, а не на наявність кримінальної складової злочину за недостовірно вказані дані.

«Форма такої онлайн-декларації відпрацьована, її залишилось тільки затвердити», - зазначив директор Бюро.

Нагадаємо, що, відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», обов’язком осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадових осіб юридичних осіб публічного права є щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. У разі декларування недостовірної інформації, відповідно до статті 366-1 Кримінального кодексу України, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

 

Фото: http://brovary.pravo-znaty.org.ua/