За пів року на корупції викрито більше осіб, ніж за весь попередній рік — презентація звіту про діяльність НАБУ і САП у ІІ півріччі 2019 року

07.02.2020 14:41

За шість місяців 2019 року НАБУ і САП повідомили про підозру 84 особам, 76 осіб набули статусу обвинувачених. Ці цифри свідчать про те, що друге півріччя минулого року стало періодом активізації роботи НАБУ і САП, трансформації напрацювань попередніх років у конкретні результати. На цьому наголосили Директор НАБУ Артем Ситник та Керівник САП Назар Холодницький під час презентації Звіту про результати роботи 7 лютого 2020 року.

«Чи не вперше за останні роки правоохоронні органи об’єднали зусилля для викриття топкорупції. Маємо успішні приклади співпраці зі Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою, Національною поліцією. Позитивною тенденцією є і те, що новопризначені керівники держорганів стають викривачами», — зазначив Артем Ситник, пригадавши нещодавні викриття корупційних схем у Фонді держмайна та у Держрезерві.

На переконання Директора НАБУ, досягти таких результатів було б неможливо без запиту на боротьбу з корупцією та підтримки з боку керівництва держави.

На зростанні викритих корупційних злочинів завдяки ефективній співпраці детективів НАБУ та прокурорів САП наголосив керівник САП. За його словами, за матеріалами розслідувань зареєстровано понад 670 кримінальних проваджень, а кількість справ, переданих на розгляд судів, сягає майже 40.

«У пожвавленні роботи антикорупційних органів не можна применшити роль Вищого антикорупційного суду, який закріпив за собою судовий розгляд корупційних злочинів високопосадовців і від якого суспільство найближчим часом очікує перші вироки у гучних справах та перші «посадки» корупціонерів», — підкреслив керівник САП Назар Холодницький.

Наприкінці 2019 року у суді перебувало 245 справ НАБУ і САП стосовно правопорушень 438 осіб. Загальний розмір збитків у завершених розслідуваннях перевищує 10 млрд грн. Понад 273 млн грн у справах, які розглядаються у суді, вже відшкодовано до бюджету.

Звіт за ІІ півріччя 2019 року: https://nabu.gov.ua/report/zvit-druge-pivrichchya-2019-roku

Відеозвіт - https://www.youtube.com/watch?v=YG3z7TOEtCE

Фотозвіт із брифінгу