Завдання 75 млн грн збитків посадовцем Одеської облради: розслідування завершено

29.08.2022 10:45

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою начальника управління з майнових відносин Одеської обласної ради у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 75 млн грн. 26 серпня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням до суду. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, колишній посадовець реалізував схему, в результаті якої з власності громади Одеси виведено дві пам’ятки архітектури — «Дачу «Маразлі» та «Маєток Фабрицького» — та ще низку будівель і земельну ділянку, на якій вони розташовані. За цією схемою об’єкти, які знаходяться в рекреаційній зоні (близько 300 м від моря), у 2017 році передали приватній компанії в оренду строком на 10 років. Надалі посадовець облради забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації.

У результаті у 2018 році  будівлі продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою. Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яку, на момент продажу, юридично не оформили. Відтак за право користування нею громада не отримала ні копійки. Натомість як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою, на момент продажу становила понад 56 млн грн.

У листопаді 2021 року посадовцю повідомили про підозру.

Аби запобігти знищенню пам'яток архітектури та подальшій можливій незаконній забудові рекреаційної зони, детективи НАБУ ініціювали накладення арешту на об’єкт. ВАКС клопотання задовольнив: восени 2019 року накладено арешт на будівлі, у лютому 2021 року - на земельні ділянки.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.