Завдання НАБУ – ламати корупційні схеми - А. Ситник

05.07.2016 08:55

Самі по собі «посадки», без усунення корупційних ризиків, не дадуть того ефекту у боротьбі з корупцією, на який очікує суспільство. У цьому переконаний директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Деякі громадські діячі кричать: «Давайте нам «посадок»! Побільше посадіть, і все буде добре!» От дивіться – вийшла справа «діамантових прокурорів». Прийшла інша людина, в той самий кабінет, на ту саму посаду. І ми затримали його – наскільки я знаю, його назвали вже «цукровим прокурором». І я не виключаю, що з’явиться ще якийсь, наступний, «скляний» прокурор, наприклад, чи ще якийсь…», - пояснив директор Бюро в інтерв’ю hromadske.ua.

А.Ситник також наголосив, що успіх боротьби з корупцією залежить від трьох складових: дерегуляції, превенції та каральної функції.

«Відповідно до дослідження рівня сприйняття корупції в бізнесі, проведеного Американською торговою палатою, більше 50% хабарів у бізнесі за 2015 рік були пов’язані із прискоренням процедур. Неодноразово говорили, що потрібно провести дерегуляцію, застосувати «гільйотину» і відмінити все, що створює корупційні ризики», - нагадав директор НАБУ.

За його словами, важливу роль у подоланні корупції в Україні має відігравати й превентивна робота Національного агентства з питань запобігання корупції, покликаного аналізувати декларації та досліджувати інформацію про незаконне збагачення чиновників.

Завданням же Національного антикорупційного бюро – є, насамперед, реалізація каральної функції: виявлення, розслідування корупційних правопорушень, скерування справ до суду та отримання справедливих вироків.

«Наша мета, не просто зробити гучне затримання, а щоб справа завершилася в суді вироком. А одне з головних завдань – ламати корупційні схеми і не давати їм відновлюватись. Не просто затримати людину і дати можливість цими схемами користуватися іншим. А саме, щоб запускалися закони ринкової економіки і ці корупційні схеми потихеньку зникали», - заявив А.Ситник.