1,55 млн грн за сприяння в укладенні договорів з «Укрзалізницею»: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою трьох осіб — учасників схеми, серед яких заступник директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця»* та двоє пособників.

За даними слідства, у квітні-травні 2023 року посадовець отримав як неправомірну вигоду автівку Toyota Camry вартістю 1,55 млн грн. За такий «подарунок» він сприяв в укладенні контрактів з потрібними постачальниками, а також діяв в їх інтересах під час виконання контрактів і проведення оплати.

22 травня 2023 року НАБУ і САП затримали двох учасників групи, яка надавала неправомірну вигоду посадовцю. Наступного дня затримали і самого заступника директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця». Також детективи відшукали автомобіль (предмет неправомірної вигоди) в одному із населених пунктів Львівської області. Автівку вилучили з метою забезпечення збереження речового доказу і вирішення питання про спеціальну конфіскацію. 

Особам повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1, ч. 2 ст. 209 КК України. Пособників також підозрюють у легалізації коштів — придбанні нерухомого та рухомого майна на суму понад 20 млн грн.

*посада на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.