10,5 тис. дол. США за рішення у справі про смертельне ДТП: підозрюється суддя (ВІДЕО+ФОТО)

НАБУ і САП спільно з УСБУ в Кіровоградській області та ДСР в Кіровоградській області Нацполіції викрили суддю Кропивницького апеляційного суду на проханні неправомірної вигоди за ухвалення пом'якшувального вироку стосовно винуватця смертельного ДТП.

За даними слідства, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10,5 тис. дол. США за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання стосовно особи, яка спричинила ДТП зі смертю особи. З метою приховання своєї причетності до вчинення злочину, суддя доручив посереднику як отримання неправомірної вигоди, так і її зберігання. 

Втім, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди повернули.

Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи виявили залишок незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 дол. США.

Судді повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368, а його спільнику – за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.