12,7 млн грн збитків громаді Полтавщини: підозрюється екскерівник КП

НАБУ і САП спільно з УСР в Полтавській області Нацполіції повідомили колишньому в.о. директора одного з комунальних підприємств Полтавщини про підозру у зловживанні службовим становищем, що призвело до завдання мільйонних збитків територіальній громаді.

Як встановило слідство, у 2020 році посадовець всупереч закону ініціював отримання комунальним підприємством від приватного товариства поворотної фінансової допомоги у розмірі майже 1,9 млн грн. 

Виплата боргу мала відбутися вже за місяць, але сторони досягли домовленості про його погашення шляхом відчуження споруд та будівель підприємства вартістю нібито 1,8 млн грн на користь товариства. 

Утім, за даними експертизи, реальна ціна переданої нерухомості становила 14,5 млн грн, а саме відчуження відбулось з порушенням законодавства та без згоди власника – територіальної громади. 

Таким чином територіальна громада зазнала збитків на суму 12,7 млн грн.

Кваліфікація дій посадовця: ч. 2 ст. 364 КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.