176 млн грн збитків державі при продажі електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»: слідство завершено

24 жовтня 2023 року НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою трьох осіб у завданні понад 176 млн грн збитків державному енерговиробнику. Матеріали надані стороні захисту для ознайомлення.

Йдеться про ексчлена Дирекції ПАТ «Центренерго», ексначальника Департаменту ПАТ «Центренерго» та керівника приватної компанії, які підозрюються у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. 

Як встановило слідство, у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоди про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі», яке перемогло в аукціонах. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди, якими з основних виключили положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.  

4 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили вищевказаним особам про підозру. Матеріали щодо їх спільників виділено в окреме провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.