187 млн грн збитків ДП «Інформ-Ресурси»: матеріали відкрито

16 жовтня НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою колишнього директора Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» та його заступника, зловживання яких під час відчуження приміщень завдали підприємству збитків у розмірі 187 млн грн.

 Дії ексдиректора ДП кваліфіковані за ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 388, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 357, ч. 2 ст. 364 КК України. Дії його заступника – за ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що у серпні 2018 року директор держпідприємства МВС України «Інформ-Ресурси» відчужив належні ДП будівлі у центрі Києва. Ці об’єкти перебували у податковій заставі та не могли бути продані до погашення податкових зобов’язань.

Крім того посадовець значно занизив їхню реальну вартість. Він також використав підроблені документи та приховав від оцінювача відомості про користування підприємством земельною ділянкою, на якій знаходились будівлі. Таким чином підозрюваний за 16 млн грн продав об’єкти, дійсна вартість яких становила понад 187 млн грн.

Наприкінці 2018 року директор ДП та його заступник заволоділи 16 млн грн, отриманими від незаконної оборудки, використавши для легалізації підконтрольні їм юридичні особи. Про підозру очільнику ДП повідомили у листопаді 2021 року, а заступнику – у серпні 2023 року.

Усього у злочинній схемі брали участь п'ятеро осіб. Стосовно трьох з них судом вже винесено обвинувальні вироки.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.