3,2 млн грн збитків стратегічному держпідприємству: троє підозрюваних (СХЕМА+ФОТО)

НАБУ і САП спільно з СБУ викрили схему заволодіння коштами стратегічного держпідприємства та завдання йому додаткової шкоди у вигляді упущеної вигоди.

За даними слідства, у 2015-2016 рр. один з керівників ДП, яке перебуває у сфері управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та є ключовим підприємством для оборони та безпеки, вступив у змову з бенефіціарним власником приватної компанії. За укладеним з ДП договором, після отримання 40% передплати вона мала поставити вимірювальні прилади, але попри наявність необхідного товару не робила цього. Через це виконання договору припинили, а у тендері на нового постачальника забезпечили перемогу тієї ж самої компанії. Вона врешті-решт поставила довгоочікувані прилади, але вже за завищеними цінами, що супроводжувалося підробленням документів на митниці та під час тендеру. 

Таким чином держпідприємство переплатило за продукцію 2,3 млн грн, а також зазнало додаткових збитків у розмірі 853 тис. грн у зв’язку з упущеною вигодою.

За реалізацію схеми компанія-постачальник перевела під виглядом оплати за агентські послуги 43,5 тисячі євро на закордонний рахунок компанії дружини посадовця ДП, зареєстрованої на Маршаллових Островах.

Серед підозрюваних:

  • посадовець ДП; 
  • бенефіціарний власник приватного підприємства;
  • бухгалтер приватного підприємства. 

Кваліфікація: ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 209 КК України. 

Під час досудового розслідування НАБУ і САП скерували запити про міжнародну правову допомогу до 12 іноземних юрисдикцій, зокрема Князівства Ліхтенштейн, Латвії та Чехії. Отримані відповіді лягли в основу доказової бази сторони обвинувачення.

Посадовець держпідприємства також обвинувачується у завданні 43,3 млн грн збитків під час реалізації через фірми-прокладки вибухових речовин, а також у завданні 28,4 млн грн збитків при закупівлі безшовних труб з легованої сталі у заздалегідь визначеної іноземної компанії.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.