50 млн грн перерахують на «Армію дронів» завдяки НАБУ і САП

50 млн грн перерахує на потреби ЗСУ ексзаступник начальника Державної податкової служби Києва, якого Вищий антикорупційний суд визнав винним у справі про спробу підкупу керівництва НАБУ і САП. Це передбачено угодою про визнання винуватості, укладеною між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим. 

За умовами угоди, експосадовцю призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки. Він також зобов’язався перерахувати 50 млн грн на проєкт «Армія дронів» у фонд United 24.

Крім того, в межах цієї справи вперше в історії за вироком суду викривачу виплатять винагороду у розмірі 10% від суми неправомірної вигоди – 13,3 млн грн.

Нагадаємо, йдеться про найбільшій в історії України хабар. У червні 2020 року НАБУ і САП затримали «на гарячому» групу осіб, які намагалися передати неправомірну вигоду у розмірі 5 млн дол. США керівництву антикорупційних органів. Гроші призначалися на  закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології, яке восени 2019 року Генеральна прокуратура передала до Національного бюро за підслідністю.

Всю суму неправомірної вигоди у розмірі 5 млн дол. США, а також 1 млн дол. США, який мав отримати за посередницькі «послуги» експодатківець, минулого року перерахували на потреби обороноздатності держави за рішенням ВАКС. Згодом судом прийнято рішення про спецконфіскацію цих коштів, що унеможливлює їх витребування власником у майбутньому.

Загальна сума перерахувань на потреби війська усіма обвинуваченими у цій справі складає 855,5 млн грн.

Більше про допомогу ЗСУ — за посиланням.