7,8 млн грн збитків громаді Київщини: завершено слідство стосовно ексголови сільради

НАБУ і САП завершили розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови сільради на Київщині у завданні понад 7,8 млн грн збитків територіальній громаді. Кваліфікація:  ч. 5 ст. 191 КК України. 

За даними слідства, навесні 2019 року тодішній голова сільради придбав для облаштування навчального закладу занедбану будівлю із трьома земельними ділянками площею 0,81 га за 15,8 млн грн. Однак цю нерухомість місяцем раніше інша учасниця злочину придбала лише за близько 2 млн грн.

Аби реалізувати злочинний план – були підроблені звіти про оцінку будівлі та земельних ділянок. Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила незаконну переплату у понад 7,8 млн грн. Крім того сільська громада так і не отримала навчальний заклад – набута нерухомість залишилась занедбаною та не придатною для використання.

Розслідування стосовно ще трьох учасників злочину виділено в окреме кримінальне провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.