Чинному нардепу повідомили про підозру (ВІДЕО+ФОТО)

8 серпня 2023 року НАБУ і САП спільно з СБУ викрили народного депутата України IX скликання та двох його пособників (один з них є його помічником) на отриманні 85 тис. дол. США неправомірної вигоди. Кваліфікація: ч. 4 ст. 368 КК України.

За даними слідства, народний обранець (одночасно – голова Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України) запропонував підприємцю отримати під обробку землю, яка перебувала у сфері управління держпідприємств. За кожен гектар землі аграрій мав надати 130 доларів США неправомірної вигоди.

В результаті досягнутих домовленостей, за надання для обробки ріллі площею 1700 га одного з державних підприємств сума неправомірної вигоди становила 221 тис. дол. США. З них 85 тис. дол. США  підприємець мав передати авансом до початку обробітку земель. Під час передачі цих коштів нардепа і двох його пособників викрили «на гарячому». Того ж дня йому повідомили про підозру.

Розслідування цих фактів розпочато за заявою підприємця.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.