Детективи НАБУ опанували передові методи крипторозслідувань

У минулому році понад 250 детективів і аналітиків НАБУ успішно пройшли дев'ятимісячний тренінг «СryptoEdge: Криптовалютні технології та методики розслідування злочинів з використанням віртуальних активів». За його результатами 15 детективів було відібрано для продовження навчання на більш поглибленому та інтенсивному рівні, яке тривало з жовтня по січень.

На завершальному етапі навчання детективи НАБУ вивчали сучасні методи аналітичного пошуку, принципи використання OSINT-інструментів для крипторозслідувань, алгоритми аналізу та дослідження руху віртуальних активів. 

Нагадаємо, у листопаді 2023 року детективи Бюро зафіксували використання криптовалюти як предмета неправомірної вигоди —  викрили народного депутата на наданні неправомірної вигоди у розмірі 0,39 біткоїна голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Проєкт відбувся за підтримки Посольства США та Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США (INL).