Корупція в «Укрспецекспорті»: надано дозвіл на спецрозслідування стосовно ексдиректора

15 серпня 2023 року Вищим антикорупційним судом НАБУ і САП надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього генерального директора компанії «Укрспецекспорт», а пізніше - генерального директора концерну «Укроборонпром», Міністра оборони України та Радника Президента України. 

Слідство встановило, що підозрюваний у період 2010-2012 років, обіймаючи посади генерального директора ДК «Укрспецекспорт» та генерального директора ДК «Укроборонпром», у змові з іншими особами, організував підготовку і підписання агентської угоди з компанією нерезидентом, низки додаткових угод та актів приймання виконаних робіт, які містили завідомо неправдиві відомості про надані агентські послуги та стали підставою для сплати «агенту» понад 23,8 млн доларів США (згідно з офіційним курсом Національного банку України на момент вчинення злочину - понад 190 млн грн). 

НАБУ і САП досліджують й інші епізоди можливої корупційної діяльності за участю підозрюваного. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.  

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.