Корупція в оборонці. Справу про розтрату 225 млн грн на заводі «Артем» скеровано до суду (СХЕМА)

Від 7 до 12 років позбавлення волі загрожує учасникам схеми розкрадання коштів на одному з найбільших підприємств оборонної галузі - ДАХК «Артем» (державна акціонерна холдингова компанія «Артем»).

НАБУ та САП звинувачують їх у розтраті коштів при закупівлі устаткування для серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів. Схема завдала державі шкоди на 8,3 млн дол. США (225,4 млн грн за курсом НБУ).

До злочинного угруповання входила низка посадовців, серед яких чинний на час здійснення злочину заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Як встановило слідство, у 2017 році учасники схеми забезпечили укладання контракту на закупівлю устаткування для ДАХК «Артем» з компанією, що мала ознаки фіктивності. Ця компанія була зареєстрована організатором схеми в США за видом діяльності «вантажні перевезення».

ДАХК «Артем» сплатила «постачальнику» 8,3 млн дол. США (50% від вартості укладеного контракту), а вже наступного дня ці кошти перерахували іншій фірмі.

Устаткування завод так і не отримав, а виробництво важливої оборонної продукції було зірвано.

Серед обвинувачених*:

  • заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – ч. 5 ст. 191 КК України;
  • директор Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та маркетингу ДАХК «Артем» – ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;
  • директор ДП «Український науково-технічний і впроваджувальний центр комплексного захисту інформації» (ДП «Безпека») – ч. 5 ст. 191 КК України;
  • фізична особа-іноземець, організатор схеми – ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

*посади на момент вчинення злочину

Організатор схеми наразі переховується за кордоном, стосовно нього застосовано процедуру спеціального досудового розслідування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.