Махінації на суму 206 млн грн при закупівлі газу для потреб АТ «Укрзалізниця»: матеріали відкрито

25 жовтня НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою двох учасників схеми закупівлі газу для потреб УЗ за завищеними цінами. Матеріали надані стороні захисту для ознайомлення. 

Йдеться про екскерівника філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» та власника ТОВ, дії яких кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України. 

Детективи з'ясували, що з грудня 2016 по січень 2020 рр. службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур. Крім того, учасники схеми узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка у різні періоди становила від 200 до 1000 грн на тис. куб. м. При цьому посадовці АТ «Укрзалізниця» були поінформовані про вигідніші цінові пропозиції, які надходили від учасників ринку газу, проте ігнорували їх, фактично надаючи перевагу обраним компаніям. Отримана неправомірна вигода розподілялась між широким колом учасників злочинної змови.

Під час розслідування, яке НАБУ і САП розпочали у лютому 2020 року, одна з приватних газових компаній визнала неприйнятність вчинених злочинних дій власним менеджментом та погодилась частково відшкодувати УЗ завдану шкоду. 

Завдяки НАБУ і САП приватна компанія вже перерахувала «Укрзалізниці» 20 млн грн, як частину збитків, заподіяних нею товариству впродовж 2016-2020 рр. Загалом компанія взяла на себе зобов’язання відшкодувати УЗ 68,16 млн грн.  

Триває слідство щодо інших учасників схеми. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.