На захисті фінансових інтересів ЄС та України: Європейська прокуратура та НАБУ підписали угоду про співпрацю

Підвищення ефективності розслідувань, попередження корупційних схем та швидке притягнення до відповідальності учасників корупційних злочинів — основні цілі меморандуму, який Директор Бюро Семен Кривонос та Головна прокурорка Європейського Союзу Лаура Кодруца Кевеші підписали 3 липня 2023 року.   

«НАБУ вже має успішний досвід співпраці з закордонними інституціями, серед яких Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству та Європейський інвестиційний банк. Впевнений, що ця нова співпраця стане ще однією цеглиною, закладеною в основу українського та загальноєвропейського антикорупційного фундаменту», - зазначив Семен Кривонос.

Документ зокрема передбачає навчальні заходи, експертну допомогу, обмін найкращими практиками у викритті та розслідуванні фінансових злочинів та корупції.

«Цей меморандум свідчить про наміри Бюро співпрацювати з Європейським Союзом з правових питань та сприяти розслідуванням корупційних злочинів, пов'язаних з бюджетом ЄС», - підкреслила пані прокурорка.

 

Європейська прокуратура (EPPO) є незалежною прокуратурою Європейського Союзу. Вона відповідає за розслідування, переслідування та доведення до суду злочинів проти фінансових інтересів ЄС. До них відносяться кілька видів шахрайства, шахрайство з ПДВ зі збитками понад 10 мільйонів євро, відмивання грошей, корупція тощо.