НАБУ і САП викрили чотирьох осіб на заволодінні 7,8 млн грн громади Київщини

2 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам у завданні понад 7,8 млн грн збитків територіальній громаді. Йдеться про ексголову однієї з сільрад на Київщині та трьох його спільників – власниці нерухомості, оцінщика та посередника. Кваліфікація:  ч. 5 ст. 191, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України. 

За даними слідства, навесні 2019 року тодішній голова сільради придбав для потреб села занедбану будівлю із трьома земельними ділянками площею 0,81 га за 15,8 млн грн. Однак, цю нерухомість місяцем раніше учасниця злочину придбала за усього близько 2 млн грн.

Аби реалізувати злочинний план – були підроблені звіти про оцінку будівлі та земельних ділянок. Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила незаконну переплату у понад 7,8 млн грн.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.