НАБУ вмітиме виявляти і розслідувати корупційні криптоактиви (ФОТО)

Понад 250 детективів і аналітиків НАБУ розпочали вивчати інструменти «сучасної» корупції – криптовалютні технології. Бюро розуміє, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті. Саме тому для використання в роботі відповідних знань та вмінь за координації експерта з кібернапрямку Сергія Кропиви організовано 9-ти місячний тренінг «СryptoEdge: Криптовалютні технології та методики розслідування злочинів з використанням віртуальних активів».

Це – наймасштабніший тренінговий курс в історії Бюро. Серед експертів – фахівці з віртуальних активів та провідні тренери з України та світу, представники криптоспільноти та розробники аналітичного інструментарію.

Під час навчання детективи та аналітики підвищать знання та навички з відслідковування та документування незаконних «Crypto» активів, використання світових та найбільш популярних «Crypto» інструментів, налагодять належну кооперацію та взаємодію з ключовими українськими та світовими криптобіржами і криптообмінниками, а також оперативний обмін інформацією з міжнародними правоохоронними організаціями.

Відтак, працівники НАБУ будуть інтегровані до міжнародної екосистеми крипторозслідувачів, а криптовалюта перестане бути «панацеєю» корупціонерів для приховування злочинів.

Навчання триватиме з травня 2023 по січень 2024 року.


Проєкт відбувається за підтримки Посольства США та за фінансової підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США (Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs — INL).