Недекларування майна екснардепкою на понад 13 млн грн: підозру оновлено

20 грудня 2023 року НАБУ і САП повідомили колишній народній обраниці про зміну раніше повідомленої підозри у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

За даними слідства, екснардепка не задекларувала дві земельні ділянки в Київській області сукупною площею понад 0,8 га. Крім того, вона «забула» про майно у російській федерації: житловий будинок площею 120,1 кв. м та земельну ділянку площею 1,13 га. Загальна оціночна вартість незадекларованого майна на початку розслідування становила понад 4,3 млн грн.

Проте згодом детективи встановили, що сума незадекларованого майна становить понад 13 млн грн, що перевищує 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та підпадає під іншу статтю.

Нова кваліфікація: ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Оскільки місцеперебування колишньої депутатки досі не встановлене, про зміну підозр їй повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

Розслідування зазначених фактів НАБУ і САП розпочали на підставі висновку НАЗК.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.