Недостовірне декларування криптовалюти нардепом: матеріали відкрито

14 лютого 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чинного народного депутата України у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

Як встановило слідство, у 2020 році народний обранець задекларував криптовалюту ринковою вартістю понад 24 млн грн, яка начебто належала йому ще з 2019 року. Разом з тим, НАБУ і САП з’ясували, що зазначений нардепом криптовалютний гаманець насправді ніколи йому не належав, а транзакції з придбання зазначеної у щорічній декларації криптовалюти здійснювались громадянами іншої держави, які жодним чином не пов’язані з суб’єктом декларування.

31 січня 2024 року НАБУ і САП повідомили народному депутату про підозру за ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Успішному розслідуванню кримінального провадження сприяла ефективна співпраця з компетентними органами США в межах міжнародної правової допомоги. Національне бюро принагідно висловлює вдячність посольству США та партнерам за навчання детективів передовим методикам крипторозслідувань, які сприяють викриттю подібних правопорушень. 

Розслідування вказаних фактів розпочато на підставі висновку Національного агентства з питань запобігання корупції.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.