Незаконне зняття столичною суддею арешту з коштів: скеровано до суду

НАБУ і САП відправили на лаву підсудних суддю одного з районних судів м. Києва. Її обвинувачують у зловживанні владою та внесенні до ухвали завідомо неправдивих відомостей. Кваліфікація: ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Як встановило слідство, у листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з 110,7 тис. євро та 9,3 тис. дол. США, посилаючись на нібито належність цих коштів не обвинуваченому у справі, а зовсім іншій особі. Насправді, таке рішення було ухвалено завідомо незаконно. По-перше, суддя в принципі не мала права розглядати це питання. По-друге, клопотання про зняття арешту не містило жодних відомостей про обвинуваченого, у якого були вилучені кошти, та будь-якого підтвердження належності цих коштів іншій особі.

Крім того, суддя розглянула це клопотання за відсутності заявника, його представника та прокурора, а також вказала в постановленій ухвалі завідомо неправдиві відомості про нібито подачу представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі.

30 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили судді про підозру, а 17 травня 2023 року завершили розслідування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.