11 та 10,5 років за ґратами – Верховний Суд підтвердив вирок колишньому в.о. директора «Нацпроекту «Повітряний експрес» та його спільнику

Колишнього в.о. директора ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проєкту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» Геннадія Дьяченка та директора приватного товариства Івана Радика визнано винуватими у заволодінні та розтраті 116 млн грн. 30 січня 2023 року Верховний Суд підтвердив законність та залишив без змін вирок ВАКС від 19.05.2022 та ухвалу Апеляційної палати ВАКС від 20.10.2022.

Вони, використовуючи понад 20 підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності, здійснили розкрадання коштів у розмірі понад 80 млн грн, які призначалися для будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Також Геннадій Дьяченко засуджений за розтрату державних коштів шляхом безпідставного завищення ціни договорів купівлі-продажу земельних ділянок. У межах справи суд задовольнив два цивільні позови прокурора САП до обвинувачених про відшкодування збитків на суми понад 35 млн гривень та понад 81 млн гривень.

Один із засуджених – Геннадій Дьяченко перебуває в розшуку. Другого засудженого вже направили для відбування покарання.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.