146 млн грн одержали ЗСУ додатково за ініціативи НАБУ та САП

18 травня 2022 року Національне бюро передало Збройним Силам України кошти, вилучені у кримінальному провадженні за підозрою адвоката. Йдеться про суму у близько 146 млн грн (за курсом НБУ). У квітні 2021 року НАБУ та САП викрили «на гарячому» адвоката. Він разом зі своїм спільником за 100 тис. дол. США пообіцяли через голову ОАСК розв'язати питання з одним із суддів цього ж суду щодо позитивного рішення у справі за позовом суб'єкта господарювання.

За місцем виявлення неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявили великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів. Цей злочин розслідувано: в березні 2022 року справу за обвинуваченням адвокатів скерували до Вищого антикорупційного суду.

Після початку воєнних дій НАБУ та САП ініціювали скасування арешту з вилучених коштів (за винятком 100 шекелів) для подальшого перерахунку ЗСУ.

ВАКС підтримав цю ініціативу, ухваливши відповідне рішення. Загалом від початку війни за ініціативи та сприяння НАБУ і САП на підтримку ЗСУ передано понад 447 млн грн застав та арештованих активів.