2 млн грн стягнули до бюджету з обвинуваченого у справі щодо махінацій з одеським кладовищем

Вперше у межах розслідувань НАБУ і САП за неявку на вручення обвинувального акта стягнули близько 2 млн грн застави до бюджету. Він є одним із шести учасників викритої корупційної схеми з заволодіння 131 млн грн коштів бюджету Одеси у 2016 році – так звана справа кладовища «Західне» в Одесі.

Обвинувачений не лише не з'явився до САП для вручення обвинувального акта, але й не прийшов у судове засідання без поважних причин. Відтак, прокурори звернулись до суду з клопотанням про звернення застави у дохід держави, яке ВАКС частково задовольнив. Також суд застосував до обвинуваченого примусовий привід та грошове стягнення. Наразі вирішується питання про зміну запобіжного заходу особі на тримання під вартою.

Нагадаємо, у січні 2022 року НАБУ і САП скерували до суду справу стосовно шістьох осіб, обвинувачених у завданні 131 млн грн шкоди територіальній громаді Одеси. У 2016 році Одеська міська рада викупила в комерційної структури нежитлову нерухомість загальною площею понад 6 тис. кв. м, розташовану на земельній ділянці площею 141 га. Завдяки цій ділянці, яка перебувала у комунальній власності, планували збільшити площі для поховань на кладовищі «Західне». Ціну викупу визначили у понад 146 млн грн нібито за результатами незалежної оцінки. Однак дійсна ціна становила близько 16 млн грн. 146 млн грн згодом вивели та легалізували через низку суб’єктів господарювання.

До цього суд вже ухвалював подібні рішення через порушення покладених судом обов’язків, зокрема стягнувши із підозрюваного у організації корупційної схеми на митниці в дохід держави половину внесеної ним застави - 35 млн грн, а також 30 млн грн з екснардепа, підозрюваного в організації схеми із заволодіння майном Нацгвардії. Також заставу в розмірі 525,5 тис. грн стягнули на користь держави з вже засудженого експосадовця державного Інституту титану. Ще 4,2 млн грн суд стягнув з обвинуваченого у справі надання неправомірної вигоди голові ФДМУ.

 

Фото sumypost.com

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.