293 розслідування, 149 підозр та 68 осіб на лаві підсудних: результати роботи НАБУ і САП в II півріччі 2022 року

Кількість осіб, викритих на корупції у другому півріччі 2022 року, стала рекордною в історії антикорупційних органів. У згаданому періоді 149 осіб отримали підозри від НАБУ і САП, це більше, ніж за 12 місяців 2021 чи 2020 року.

Цьому сприяло призначення керівника САП. Він, зокрема, дав хід справам, докази в яких були зібрані детективами в попередні періоди. Так, зокрема, завершили слідство у справі «Роттердам+» щодо завдання українським споживачам електроенергії збитків на майже 40 млрд грн; розслідували корупційні схеми на ПАТ «Укрнафта», АТ «Одеський припортовий завод», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «ПриватБанк».

Попри війну детективи й прокурори викрили на махінаціях із відшкодуванням 3,2 млрд грн ПДВ ексголову ДФС та власника агрохолдингу; повідомили про підозру у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на понад 13,3 млрд грн восьми особам, а у розкраданні понад 200 млн грн «Укргазбанку» - п’ятьом членам організованої групи, на чолі з ексголовою НБУ; вручили підозру за спробу надати рекордні 22 млн євро меру Дніпра, припинили діяльність нової злочинної організації в Одесі.

Всього в II півріччі минулого року розпочали 293 розслідування, повідомили про підозру 149 особам, до суду скерували 34 обвинувальних актів. На лаві підсудних ВАКС опинилася 68 осіб, серед яких: колишній член Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей – за обвинуваченням в одержанні 90 тис. дол. США, бенефіціар групи компаній, якого обвинувачують у наданні неправомірної вигоди екскерівнику «Укравтодору» та депутат Київміськради, який організував схему з отримання неправомірної вигоди за розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.

Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП у другому півріччі 2022 року становив майже 1,9 млрд грн.

До боротьби з російським агресором та подолання наслідків окупації залучалися працівники НАБУ і в другому півріччі 2022 року.

Так, працівники Бюро, які володіють навичками саперів, обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів понад 37 км доріг Харківщини та 2 га місцевості. Знайшли та знешкодили 35 головних частин снарядів до РСЗВ «Ураган», «Торнадо-Г», 280 артилерійських снарядів та залишків від них, 37 протитанкових та некерованих авіаційних ракет, 64 протитанкових міни.

Продовжилася співпраця з колегами з інших відомств. У липні НАБУ спільно з Головним управлінням розвідки Міноборони провели успішну операцію з евакуації українського військовослужбовця з тимчасово окупованої території на півдні країни, а у вересні на підконтрольну Україні територію повернули трьох морських піхотинців. Крім того, детективи НАБУ допомогли контррозвідці Служби безпеки України успішно реалізувати спецоперацію з викриття та знешкодження агентурної мережі рф у Харківській області.

Співробітники Управління спеціальних операцій НАБУ забезпечували оперативний супровід у близько 80 заходах СБУ у Харківській та Одеській областях. Крім того, їх неодноразово залучали до проведення контрдиверсійних заходів та операцій із ліквідації ДРГ противника.

Загалом у 2022 році за вагомий внесок у протидію ворогу загалом 64 співробітники Національного бюро отримали нагороди та відзнаки від Президента України та Міноборони, із них двоє — майори Іван Гвоздєв і Тарас Пона — посмертно.

Маємо успіхи й у формуванні нульової толерантності до корупції в суспільстві. У II півріччі 2022 року понад 3,5 тисячі осіб взяли участь в антикорупційних публічних заходах. Міжнародне визнання отримали одразу два проєкти НАБУ. «Антикорупційна школа» стала кращою антикорупційною ініціативою року за версією міжнародних організацій EPAC («Європейські партнери проти корупції») – EACN («Європейська мережа контактів проти корупції»). А проєкт антикорупційної доповненої реальності переміг у Міжнародному конкурсі інновацій у сфері доброчесності та боротьби з корупцією, організованому Службою спеціальних розслідувань Литовської Республіки.

Більше про результати НАБУ і САП у відео, а також в електронній версії Звіту.

Переглядайте звіт у зручнішому форматі - https://reports.nabu.gov.ua/

Video of Результати діяльності НАБУ і САП у ІІ півріччі 2022 року