5 осіб підозрюють у завданні понад 21 млн грн збитків ДП «АМПУ»

21 січня 2020 детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили колишньому начальнику Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» та ще чотирьом особам про підозру у завданні понад 21,36 млн грн збитків ДП. Дії експосадовця кваліфіковано за ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.Також про підозру повідомлено:

  • чинному головному інженеру Одеської філії ДП «АМПУ» — ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • директору приватної компанії-переможниці закупівлі — ч.1 ст.366, ч.4 ст.358, ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • ексдиректору приватної компанії-орендодавця днопоглиблювального каравану — ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  • фізичній особі, наближеній до народного депутата України VII та VIII скликань, — ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

Оскільки місцезнаходження ексочільника Одеської філії ДП «АМПУ» та фізичної особи, наближеної до колишнього народного депутата, не встановлено, про підозру їм повідомлено в порядку ст.135, ст.278 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Слідство встановило, що у 2015 році підозрювані у змові організували закупівлю коштом державного бюджету послуг із будівництва причалу в Одеському морському торговельному порті у такий спосіб, що перемогу в ній здобула приватна компанія. Ця компанія насправді не мала відповідного досвіду, а її пропозиція не відповідала умовам закупівлі. Під час виконання договору, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану. При цьому, обидві компанії, як з'ясувало слідство, контролювала одна особа.

Наведені дії, в кінцевому підсумку, призвели до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, замовником яких була Одеська філія «АМПУ». Однак посадовці «АМПУ», зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і здійснили відповідний перерахунок коштів приватним компаніям. Внаслідок таких дій, як встановило слідство, держава в особі ДП «АМПУ» незаконно переплатила понад 21,36 млн грн.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з 3 жовтня 2016 року.

Закупівлі ДП «АМПУ» перебувають у постійному фокусі детективів НАБУ. Восени 2018 року до суду скерували обвинувальний акт стосовно 7 посадовців та представників приватних компаній, обвинувачених у завданні понад 247 млн грн збитків ДП.

 

Фото biz.censor.net.ua

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.