93 угоди на майже 5 млрд грн визнано недійсними за позовами НАБУ

Корупційні схеми на державних підприємствах, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України, реалізуються, переважно, через закупівлю товарів, робіт, послуг за завищеними цінами, або ж навпаки — продаж за заниженими цінами продукції, виробленої на ДП. Підставою для реалізації таких схем стають кабальні угоди, які укладає топ-менеджмент держкомпаній. Для відшкодування завданих такими схемами збитків та усунення умов їхньої реалізації НАБУ подає судові позови про визнання угод недійсними.

Станом на 30.06.2018 законної сили набули судові рішення, якими визнано недійсними 93 кабальні угоди держкомпаній на загальну суму 4,75 млрд грн. Відтак, створені реальні передумови для стягнення коштів із метою відшкодування збитків, завданих державним інтересам.

«В І півріччі 2018 року Верховний Суд ухвалив 23 рішення в справах, розпочатих за позовами НАБУ, в межах яких Національне бюро вимагало визнати недійсними угоди на майже 1,5 млрд грн. Всіма рішеннями у цих справах Верховний Суд підтримав позицію НАБУ. Відтак, створене реальне підґрунтя для того, щоб у подальшому ці кошти повертати на користь держави», — повідомив Директор Національного бюро Артем Ситник, презентуючи Звіт про діяльність НАБУ за І півріччя 2018 року.

Загальна сума угод, які станом на 30 червня 2018 року НАБУ через суд вимагає визнати недійсними, становить 6 млрд грн. 80% від цих коштів містяться у договорах, які за ініціативи Національного бюро вже визнані судом недійсними, і рішення стосовно яких набули законної сили.

Директор НАБУ зазначив, що економічний ефект від роботи НАБУ перевищує 3 млрд грн. Із цієї суми за час роботи НАБУ за рішенням суду відшкодовано 75,4 млн грн, добровільно відшкодовано особами, викритими на корупції, 264,6 млн грн (із них понад 107 млн грн — у І півріччі 2018 року), у процесі стягнення перебувають 807 млн грн. Крім того, детективи запобігли розкраданню 2,2 млрд грн.

Детальніше про результати розслідувань НАБУ — у Звіті.

Більше статистичних показників — в інфографіці.

Інфографіка у кращій якості:

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/30199264318/in/dateposted/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/30199264428/in/photostream/