Адвоката викрили на спробі підкупу посадовця ДП «Центр ДЗК»

2 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику приватної компанії у зловживанні впливом. Кваліфікація: ч. 1 ст. 369-2 КК України. Оскільки керівник ТОВ є чинним адвокатом, повідомлення про підозру йому підписав Керівник САП.

За даними слідства, у 2019 році державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» (далі – «Центр ДЗК») оголосило тендер на закупівлю серверів для адміністрування державної публічної кадастрової системи. Перемогу у тендері здобуло ТОВ, яке обладнання поставило. Однак, оскільки сервери не відповідали заявленим технічним вимогам, держпідприємство відмовилось їх приймати й оплачувати. ТОВ, зі свого боку, звернулось до Господарського суду м. Києва, аби в судовому порядку стягнути оплату у 37 млн грн з ДП. У 2022 році суд задовольнив вимоги позивача, після чого держпідприємство оскаржило рішення в апеляції.

Аби уникнути подальшої судової тяганини й не ризикувати скасуванням рішення про повернення коштів, керівник приватної компанії запропонував представнику ДП «Центр ДЗК» «вирішити питання» поза залою суду шляхом впливу на інших службових осіб. Згідно з його пропозицією, за 1 млн грн держпідприємство мало б відкликати апеляційну скаргу, а ще пів мільйона посадовець отримав би після оплати за обладнання. Посадовець ДП на пропозицію не пристав, натомість повідомив про це НАБУ.

Керівника приватної компанії викрили детективи спільно зі співробітниками Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.