Аналітики та детективи НАБУ розповіли про механізми роботи з Єдиним держреєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Державний реєстр потребує вдосконалення, зокрема у частині механізму верифікації відомостей про беніфіціарного власника (контролера) компаній. Про це йшла мова під час робочої зустрічі з керівником аналітичного підрозділу Централізованого органу з протидії відмивання грошей та фінансування тероризму Королівства Іспанія Маріано Гарсіа Фресно.На зустрічі було зауважено, що інформація, яку подають суб’єкти господарювання для внесення у реєстр, не завжди відповідає дійсності. Так, під час розслідування може бути з’ясовано, що зазначений юридичною особою бенефіціар є де-факто номінальним, а контролює діяльність підприємства третя особа, через це розслідування корупційних злочинів ускладнено і вимагає більшого проміжку часу.

В свою чергу, Маріано Гарсіа Фресно зазначив, що в Королівстві Іспанія в аналогічному реєстрі зазначаються дані про власника 25% юридичної особи, номінального власника, а також контролера, що сприяє розслідуванню злочинів, пов’язаних з відмиванням активів, здобутих незаконним шляхом.

Пана Маріано Гарсіа Фресно залучено Європейським Союзом з метою розробки рекомендацій для України в частині імплементації механізму верифікації відомостей про беніфіціарного власника (контролера) юридичних осіб.

Під час зустрічі представники НАБУ надали всю необхідну інформацію для іспанського колеги для розробки рекомендацій з вдосконалення законодавства щодо функціонування Державного реєстру в частині верифікації відомостей про беніфіціарного власника (контролера) юридичних осіб.