Антикорупційні органи єднають зусилля у боротьбі з корупцією – Артем Ситник

Рішення Конституційного Суду України, спрямовані на декриміналізацію статей щодо е-декларування і незаконного збагачення, завдали серйозного удару антикорупційній реформі, однак, не змогли її зупинити. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час дискусії «Конституційна криза: рік потому» за участі керівництва НАЗК, НАБУ та ВАКС 27 жовтня 2021 року.

 

«Є певна система спротиву: як тільки інструмент з протидії корупції стає ефективним, наприклад визнання недійсними незаконних угод, — з'являються рішення КСУ. На жаль, через відсутність політичної волі, ми не можемо бути впевненими, що у майбутньому Конституційний Суд не завдасть нових ударів. Однак очевидним є те, що порушити єдність антикорупційних органів майже неможливо з огляду на те, скільки ми всього пройшли і подолали», — зазначив Директор НАБУ.

 

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України ухвалив рішення про фактичне скасування кримінальної відповідальності за недекларування статків, через що НАБУ і САП довелося закрити 111 кримінальних проваджень, із них 77 повністю і 34 – в частині ст. 366-1. На той момент в суді слухались 34 справи і були вже рішення суду стосовно 13 осіб.

 

«На щастя, після рішення КСУ щодо електронного декларування було ухвалено (РНБО – прим.) низку рішень, і НАЗК змогло відновити публічний доступ до реєстру е-декларацій, проводити спеціальні перевірки. Однак, маємо невідворотні негативні наслідки: понад 4700 кримінальних проваджень, які розслідували правоохоронні органи, були закриті», — додав Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

 

У дискусії також взяли участь представники парламенту, Вищого антикорупційного суду, громадських організацій.